|
A. G. Allen, James Christal, John Warne, Hiram Norris, M. Krieger, Albert Barr, Ophelia L. Amigh | Kane County 1904 |
IL |
1904 |
|
Adam Leatherman, Joseph Fisher, Geo. W. Albert, Erastus Huber, Residence, Farm, Jackson Township | Allen County 1880 |
OH |
1880 |
|
Adam Schultz, Rev. Joseph Meriam, Capt. Simon Perkins, St. Joseph Catholic Church, Albert Bockett | Portage County 1874 |
OH |
1874 |
|
Adams, Adrian, Albert, Albrecht, Ameling, Amos, Amundson, Anderson | Fayette County 1976 |
IA |
1976 |
|
Albert Beranek, Martin Knutson, Leroy Rummel, J. Wilbur Nelson, Herman Bertelson, Albert Olson | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
Albin Pearson, Arthur Olson, Earl Bornong, Albert Nordin, Roman Meyer, Willliam Roffesberger | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
Allen Keeney, Albert Hill, Chauncey E. Tillotson, Rosman Lawrence, LeRoy, Pavilion, N.Y. | Genesee County 1876 |
NY |
1876 |
|
Allen Mings, Willard Jensen, Arthur Lawrensen, Albert Nelson, Jeffry Hansen, Maurice Erickson, Wayne Ebsen, Erving Hensen, Irven Madsen | Clay County 1968 |
SD |
1968 |
|
Arcadia High School, Albert Frankenstein, Heidi Alleman, Schoepp's Valley School, Allen Shafer, Delmar Plank | Buffalo County 1966 |
WI |
1966 |
|
Bernard Franken, Busching, John Klooster, Dean Davis, Fred Bertram, Albert Klunder | Butler County 1965 |
IA |
1965 |
|
Bunston, Fober, Tracy, Lantow, Pahnisch, Marvin, Good, Albert, Mahoney | Chickasaw County 1996 |
IA |
1996 |
|
Carter, Scheidemantel, Rodvang, Talbert, Halvorson, Bucknell, Olson, Jacobson, Mattison, Silver Springs Creamery | Winneshiek County 1905 |
IA |
1905 |
|
Charles Matthews, Albert Matthews | Tazewell County 1873 |
IL |
1873 |
|
Crystal Lake , Riverside Farm, N. P. Collins, Albert Haley, J. W. Van Deman, B. Bagnall, Louie Gokey, Wm. A. Marshall | Benzie County 1915 |
MI |
1915 |
|
Earl Fromander, Albert Rabehl, Bernard Livingston, Earl Lund, Frambs, Ed Gabriel | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
Eeck, Duckworth, Groves, Talbott, Weygandt, Thacker, Kanatzar, Atwood, Nattier, Morev, Brown, Albert, Kern | Fayette County 1915 |
IL |
1915 |
|
Evergreen Farm, Sycamore Valley, Albert Sperry, Isaac Sperry, Jonathan Woods, Jackson Letts | Knox County 1871 |
OH |
1871 |
|
Fargo Plumbing and Heating, Riley Store, Ed. L. Sears, Higging-Aske Co., W.D. Hodgson, Albert Smith, H.D. Ruttell | Cass County 1906 |
ND |
1906 |
|
Francis Bates, Albert Eldred, Michael Merkle | Warren County 1878 |
PA |
1878 |
|
Frank Kral, Charles Albrecht, Heidtke, Pagenkoff, George Sczypioroski, Albert Harm, James Sedivy | Chippewa County 1969 |
WI |
1969 |
|
Frank Messenger, Wm. Racine, G. H. Cheffings, B. Hansen, Albert Bachmann, C. W. Davis, Louis Gering, Edward Cross | Oconto County 1912 |
WI |
1912 |
|
Frank V. Short, John Leifeld, Charles Clark, Albert M. Corwin, Philip Beierdorfer, John Hoagland, Wm. J. Maehlman | Mercer County 1900 |
OH |
1900 |
|
Fred H. Chuenden, J. L. Carson, Albert McCorkle, E. B. Amsden, Edward L. Davisson | Shelby County 1880 |
IN |
1880 |
|
Fred. H. Chueden, J.L. Carson, Albert McCorkle, E.B. Amsden, Edward L. Davison | Shelby County 1880 Microfilm |
IN |
1880 |
|
Gary Newman, Earl Wirth, Albert Olson, Jergen Hagen, Arthur Johnson, Elmer Francois | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
George Albert, W.H. Bruns | Sandusky County 1874 |
OH |
1874 |
|
George Cronenwett, George Albert, Jr., George Albert Sr., Philip Roll | Sandusky County 1874 |
OH |
1874 |
|
H. C. Lynn, Rev. P. M. Speckmeier, George Ivey, Elmer D. Poole, W. C. Wolverton, J.H. Reamer, Albert H. Irvine | Emmons County 1916 |
ND |
1916 |
|
H.F. Arenz, Albert Feldner, Mrs. H.S. Savage - Page 86 | Cass County 1874 |
IL |
1874 |
|
Hasslebusch, Pruess, Goldschmidt, Hansen, Herrmann, Butterbrodt, Ebert, Kahl, Goldsmith, Albert, Helmold, Klatt, Muester, Klein | Cedar County 1901 |
IA |
1901 |
|
Hayes, Winchell, Buchanan, Fitzgerald, Sikora, Lancor, Kohls, Popp, Mohr, Krause, Albert Mesvacil | Chippewa County 1969 |
WI |
1969 |
|
Herbert Spaeni, Marvin Rasmussen, Erwin Scheil, Albert Olson | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
Holt, Johnson, Bozarth, Cisne, Blakely, Bircket, Garrison, Mayberry, Talbert, Bean, Wilson | Wayne County 1910 |
IL |
1910 |
|
Holte, Ostby, Lian, Talbert, Rue, Johnson, Trontvedt, Vigen | Marshall County 1982 |
MN |
1982 |
|
Ireland, Kelley, Jensen, Johnson, Watson, Sayler, Ortman, Talbert, Lottinville, Askew, Gleason, Grossaint | Iroquois County 1904 |
IL |
1904 |
|
Isaac Meacham, Horatio Fobes, Anderson Fobes, James M. Plant, Albert Mathew, Charles B. Webber | Trumbull County 1874 |
OH |
1874 |
|
J. Peters, Groseth Farm, B. Bye, Threshing in Iowa Township, Blooming Valley Band, Albert DeLange, Threshing on W. Fideler Farm | Douglas County 1968 |
SD |
1968 |
|
J.C. Wilderman, Albert E. Wilderman | St. Clair County 1874 |
IL |
1874 |
|
J.F. Wathen, Jno. Bennett, E. Moss, Albert F. Oeltjen, G.W. Shephard | Menard County 1874 |
IL |
1874 |
|
J.R. Rinkcom, George H. Johnston, Lyman P. White, N.J.W. Kranz, Albert Knight, Andrew Holes, L.R. Moyer | Minnesota State Atlas 1874 |
MN |
1874 |
|
J.W. Lake, James C. Peed, Daniel Waltz, Albert Wood, Jacob Clapper, Nathan Millikan | Henry County 1875 |
IN |
1875 |
|
James Whittaker, Albert L. Spratt | Jackson County 1874 |
MI |
1874 |
|
James, Kruger, Albert, Stein, Freeman, Nichols, Kliber, Bolisk, Norberg, Meyer, Eisel, Gerads, Bobick, Rocheleau | Morrison County 1978 |
MN |
1978 |
|
Joe Carlson, William Johnson, Albert Dietrich, R.W. Kaylor, Lawrence McFarlane, Chris Carlson | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
Joe Raith, Oscar Kuhl, Albert Olson, Leona Johnson, Robert & Charles Amundson | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
John B. Salberg, Inginard Stensaas, John H. O'Conner, Marvin L. Swee, Gust Olson, Ralph Bass, Odin Jaeger, Ordell Jaeger, Albert Wigdahl, Ruth Donahoe | Clay County 1968 |
SD |
1968 |
|
John Barnich, Lamar, Alvin Linblad, Franklin Taft, Albert Haseman, Arthur Olson | Barron County 1966 |
WI |
1966 |
|
John Bordal, Alfred Buckneberg, Gerald Carlson, Albert Casstevens, Alfred Buckneberg, Sebastian Walthier, Lslie Whigg, Elmar Sandwick | Clay County 1968 |
SD |
1968 |
|
John F. Boerkel, August Seibold, John G. Behrends, John F. Heschong, Chs. Prochazka, Albert J. Schifeling, Anthony F. Campen | Peoria City and County 1896 |
IL |
1896 |
|
Karn, Krogh, Latimer, Gooderl, Franz, Bender, Jensen, Talbert, Shepard, Capsey, Jones, Fairchild, Wilson | Jackson County 1921 |
KS |
1921 |
|
L. A. Brown, Hubbard, Betts, Stack, Rerick, Carns, Naftzger, Clugston, Royer, Halbert, Mills | Lagrange County 1893 |
IN |
1893 |
|
L.C. James, James R. Smith, Albert Dutton, Julius A. Dutton, Robert Anderson, | Delaware County 1875 |
PA |
1875 |
|
L.G. James, James R. Smith, Albert and Julius Dutton, Robert Anderson, Dutton and Anderson | Delaware County 1870 |
PA |
1870 |
|
Leaman H Chapman, Tunis Hartwell, Albert W. Davis | Ottawa and Kent Counties 1876 |
MI |
1876 |
|
Lewis rutledge, Jane Rutledge, Pool Brothers, Henry Albert, Residence, Farm, Cemetery, Old Homestead, Carriages, Buggies, Wagons | Hardin County 1879 |
OH |
1879 |
|
M. Roland, Albert Robbins, Geo. H.K. Moss, Augustus S. Leas | DeKalb County 1880 |
IN |
1880 |
|
Meyer, Waninger, Psick, Becker, Brown, Labay, Klapel, Grund, Poser, Talbert, Larson | Morrison County 1978 |
MN |
1978 |
|
Michael Johnston, A. S. Bradford, S. C. Headley, Albert Whittier, Residence, Empire Township, Dakota County | Minnesota State Atlas 1874 |
MN |
1874 |
|
Miller, Albert, Epley, Norton, Forry, Meyer, Jensen, Kowalski, Jensen, Paulsen, Nass, Stirling | Butler County 2000 |
IA |
2000 |
|
N. Bour, John Breitmeyer, August Mylius, Albert, Geo. Sunderland, Michael Greiner, Ruff, Kerby | Wayne County 1876 with Detroit |
MI |
1876 |
|
Newton W. Ely, Albert, F. Diehl, Wm. A. Marshall, F. G. Wickham, W. J. Fish, Richard Weston | Benzie County 1915 |
MI |
1915 |
|
O.S. Pratt, Batavia N.Y., Tom Thumb, Prince Albert, Fly | Genesee County 1876 |
NY |
1876 |
|
Oliver Wise, H. Louisa Hall, Otis Hower, Frank Theiss, Albert Buehrle, Geo. Perkins, John Miller, Walter Franklin | Summit County 1910 |
OH |
1910 |
|
Ostrem, Olaus Olson, Gust Carlson, Henry Weeks, James Stewart, Albert Olson | Turner County 1902 |
SD |
1902 |
|
Page 033 - Oehlmann, Sonneman, Albert Schmidt, Ardt, Dr. Carl Muth | Sheboygan County 1902 |
WI |
1902 |
|
Page 079 - Naffziger, Dora Freitag, Clarence Darnell, Velde, Albert P. Hardt, Jesse C. Moore | Tazewell County 1929 |
IL |
1929 |
|
Page 136a - Illustration - Mr. and Mrs. Albert Terry | Oakland County 1877 |
MI |
1877 |
|
Page 158a - Illustration - Residence of Albert Bowen | Oakland County 1877 |
MI |
1877 |
|
Passmore House, James, Albert Owen, Moses Owens | Clearfield County 1878 |
PA |
1878 |
|
Patrick Hankerd, L.J. Layton, J.L. Rockwell, Edward Southwell, Albert Barber, John F. Drew | Jackson County 1874 |
MI |
1874 |
|
Peter Touby Residence, Mary H. Touby, Albert C. Touby, Leona Touby, Jane D. Touby, J.R. Caldwell, Erastus Welsh | Howard County 1877 |
IN |
1877 |
|
Philip Kennedy, Bucher, Mikelson, Leonard C. Bauers, Albert Busch, Joseph Hayes, Lawrence Kennedy | Buffalo County 1966 |
WI |
1966 |
|
R. Brunson Stock Farm Residence, Albert Ebersol, Grand Rapids, Adams | La Salle County 1876 |
IL |
1876 |
|
S. G. M. Allis, Albert Rohrer, Farm Residence, Morgan County | Morgan County 1872 |
IL |
1872 |
|
Selina Bailey, Gideon D. Perry, Jno. Blanford, Albert Camburn, Robt. Cairn | Lenawee County 1874 |
MI |
1874 |
|
T. B. Albert, John C. Anderson | Iroquois County 1884 |
IL |
1884 |
|
T. J. Luddeke, Ferdinand Schrant, Albert B. Casseday, C. C. Mansfield, William and Michael Walch, Fred H. Wernsing | Montgomery County 1912 |
IL |
1912 |
|
Thomas Watts, George W. Holloway, John Brockbank, Lucas Raab, Albert D. Gunn, J.S. Clark | Lucas County and Part of Wood County 1875 Including Toledo |
OH |
1875 |
|
W. H. Thompson, Chas. W. Bogart, Raymond Stotts, John F. Walters, Albert Jones, C. B. Eamen | Finney County 1910 to 1911 |
KS |
1910 |
|
Weisenbeck, Stewart, Owen, Yovington, Quale, Hanson, Bilderback, Albert Keenlyne, Francis Pattison | Buffalo County 1966 |
WI |
1966 |
|
William Demyer, Albert P. Lilley | La Porte County 1874 |
IN |
1874 |
|
William Wiedmeier, Ed Hanson, Warren Christopherson, Albert Roesler, George I.Munkvold | Yankton County 1968 |
SD |
1968 |
|
Wm. Bushur, Irene and Helen Fry, Albert and Alfred Kamm, Ernest Jolley, J. S. Lawrence | Douglas County 1914 |
IL |
1914 |
|
Wm. H. Miller, Nathaniel S. Heinesley, Wm. Albert Frammes, John M. Erb, Edmund A. Silverthorn, John A. Merrick, Gochenour | Clinton County 1903 Published by Middle West Publishing Co |
IN |
1903 |
|
Wm. N. Goslee, James H. Goslee, Dr. C. W. Ballard Residence, Fountain Lake, Albert Lea, London, Freeborn County | Minnesota State Atlas 1874 |
MN |
1874 |
|
Woodruff, Skelton, Plummer, Williams, Roller, Hisaw, Albright, Brown, Turner, Talbert, Blythe, Hatcher | Barry County 1909 |
MO |
1909 |